ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER

MANİSA’NIN ABİSİ BAKANLIĞI HAK EDİYOR

Bu haftaki köşe yazımı çok uzun yazıp okurken sizleri sıkmak istemediğim için kısa, öz, net ve açık bir şekilde yani herkesin anlayacağı dilde kaleme aldım.

Geçtiğimiz hafta her ne kadar Manisa’da kayda değer bir konu olmasa da ülkenin geleceğinin şekillenmesi açısından Ankara’da çok önemli gelişmeler yaşandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Başkanlığından istifa edeceğini, 22 Mayıs tarihinde yapılacak 2.Olağanüstü Kongrede aday olmayacağını açıkladı. Bunu da zaten ne duymayanımız kaldı ne de bilmeyenimiz. Sağır sultan dahi duydu desek yeridir.

Ankara’da böylesine önemli gelişmeler yaşanırken geçtiğimiz hafta sonu bende hareketli saatler yaşadım. Sebebine gelince;

Bir gün önce yani Cuma günü Akın Atçı ve Ali Tecim kardeşlerimle birlikte, Manisa’da her kesimin sevgisini, takdirini kazanan Arif Kurtoğlu abimizin davetlisi olarak bulunduğumuz bir ortamda telefonumu çalmaya başladı. Arayan kişi AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’tu. Başkan Tonguç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç.Dr. Sayın Selçuk Özdağ’ın cumartesi günü saat 16.00 sularında ziyarete geleceği yönünde bilgi verdi. İşte o saatten itibaren bende hareketlilik başladı. Hareketlilik derken yerimde duramama, heyecanlanma değil elbette. Hareketlilikten kastım, ziyaret sırasında Özdağ’a hangi soruları sorayım ki alacağım cevaplar hem beni hem de kamuoyunu aydınlatsın hareketliliğiydi. Yani bir nevi beyin jimnastiği yapmaya başladım. Ve sonunda hangi soruları soracağıma karar verdim.

Ve ertesi gün yani Cumartesi günü denilen saatte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç.Dr. Sayın Selçuk Özdağ Manisa’da Son Nokta haber sitemizin ofisinde bizleri ziyaret etmek için teşrif ettiler. Özdağ’ın ziyareti elbette benim için sürpriz bir ziyaret oldu. Zira bendeniz, kendisinin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olması hasebiyle programının yoğun olduğunu bildiğim için ileriki günlerde ziyaret eder diye düşünüyordum.

Ziyaretleri ile bizlere şeref veren şeref vermekle de kalmayıp bizleri hem onurlandıran hem de son derece memnun ve mesrur eden Özdağ’a ve beraberindekilere bir kez daha sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Manisa’da Son Nokta haber sitesini yakından takip ettiğini, tarafsız, doğru ve objektif habercilik ilkesinden taviz vermediğini belirten Özdağ, haber sitesinin kamuoyu ile devlet arasında bir köprü vazifesi göreceğini kaydetti. Özdağ ayrıca, başta Manisa olmak üzere ülkeye de önemli katkılar sağlayacağını belirterek, haber sitesinin hayırlı olmasını diledi.

Bendeniz de ziyaretten duyduğum memnuniyeti kendilerine ifade ettikten sonra Cumhurbaşkanı ile bir görüşme yapıp yapmadığını sordum.

Sayın Özdağ’da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 22 Mayıs tarihinde yapılacak AK Parti Kongresinde aday olmayacağının açıkladığı gün yani 5 Mayıs günü saat 16.15 sularında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini telefonla arayarak yaklaşık 15 dakika görüştüklerini söyledi.

Sayın Özdağ, her ne kadar ziyaret sırasında görüşmenin içeriğinden bahsetmese de, ziyaret sonrasında baş başa kaldığımızda ‘off the record’  (kayıt dışı) şartıyla görüşmenin detaylarından kısaca bilgiler verdi. Dolayısıyla da bu bilgileri şuan için sizlerle paylaşmam etik olmayacağından 22 Mayıs sonrasında “Sayın Özdağ şöyle şöyle demişti” diyerek, yine buradan sizlerle paylaşırım diye düşünüyorum. 

Köşe yazımızın başlığını “Manisa’nın abisi Bakanlığı hak ediyor” diye atmıştık ya…

Şimdi gelelim Manisa’nın abisinin (Selçuk Özdağ) bakanlığı neden hak ettiğine…

Özdağ’ın bakanlığı hak ettiğine yönelik o kadar çok sebep var ki…

Ben sadece bunlardan birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum.

“7 yıl Azrail’in kanatları altında yaşatıldım. Yıllarım, gençliğim, sevdalarım, arkadaşlıklarım bir bir çalındı. Nice mezarlıklar geçti içimden, karanlıklara yüzlerce tabut verdim, içim bir mezarlık gibi.12 Eylül’de evet diyerek yeniden dirileceğiz.” diyen Manisa’nın abisi Selçuk Özdağ, Bakanlığı hak ediyor.

Neden mi?

12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Referanduma evet diyen Ülkücülere önderlik yaptığı için,

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde 5. Sıradan AK Parti Manisa Milletvekili seçilmesiyle birlikte 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerine kadar 70 mahalle hariç diğer tüm mahallelere giderek vatandaşlarla beraber olduğu için,

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

Manisa’nın en ücra ilçelerinden birisi olan Demirci’ye 48 kez gittiği için,

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

2011 Seçimlerinden bugüne kadar, 7281 adet yazılı basın haberlerinde ve 713 adet televizyon programı ve televizyon haberlerinde yer aldığı için;

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

Paralel Devlet Yapılanması’na (PYD) ve PKK terör örgütüne karşı en sert açıklamalarını yaptığı için;

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

Seçim bölgesi Manisa ile sınırlı kalmayıp, Edirne’den Hakkari’ye kadar ülkenin illerinin neredeyse tamamına gidip partisinin ve hükümetin icraatlarını bir bir vatandaşlara anlattığı için,

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

7 Haziran seçimlerinde çıkan sonucun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başını öne eğdirdiğini, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti zaferle çıkarsa ve tek başına da hükümeti kurarsa, 51 keçimi adak yapacağım diyen İskenderun ilçesine bağlı Suçıkağı köyünde oturan Ömer amcayı ziyaret ettiği için;

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

AK Parti’nin 2004 yerel seçimlerinde kazandığı ancak 2009 yerel seçimlerinde kaybettiği Manisa belediyesini ve 2014 yerel seçimlerinde de kazanamadığı Manisa Büyükşehir belediyesini kazanmak için;

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

Sokağa çıkıp,  Özdağ Bakanlığı hak ediyor mu? Diye sorduğunuzda AK Partili seçmenin neredeyse tamamının “evet hak ediyor” cevabını vereceği için;  

Ve son olarak…

Özdağ Bakanlığı hak ediyor. Neden mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı dili konuştuğu ve aynı duyguları paylaştığı için;

Selam ve dua ile…

Bakanlığı hak eden Özdağ kimdir? 

7 Ağustos 1958′de Konur’da dünyaya geldi. Babasının adı Halil, annesinin adı Hatice’dir.
İlk ve orta öğretimini Ankara İncirli İlköğretim Okulu ve Ankara Gazi Lisesi’nde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü ve Manisa Gençlik ve Spor Akademisi mezunu olan Selçuk Özdağ, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında 1997 yılında yüksek lisans, 2003 yılında da doktora eğitimini tamamladı. 2012 Yılında ise Doçent oldu.
Çalışma hayatına 1987 yılında başlayan Selçuk Özdağ milletvekili seçildiği 2011 yılına kadar çeşitli kurumlarda çalıştı.
Gençlik yıllarından itibaren sürekli siyasetin ve sosyal çalışmaların içerisinde bulunan Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın 1975 yılında genç bir üniversite öğrencisi olarak Manisa Ülkü Ocaklarında başlayan siyasi faaliyetleri, kuruluşunda etkin rol aldığı Büyük Birlik Partisinin çeşitli kademelerinde 17 yıl boyunca devam etmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra BBP’den istifa etmiştir.
12 Eylül 2010 referandumunda Evet oyu için yoğun bir çalışma içerisinde bulunan Selçuk Özdağ, AK Parti’nin Kurucu Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleriyle 11 Haziran 2011 seçimlerinde 24. Dönem Manisa Milletvekili seçilmiştir. Bu dönem içerisinde TBMM Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği , TBMM Çevre Komisyonu Üyeliği, TBMM Darbeleri İnceleme, Araştırma Komisyonu Üyeliği, TBMM Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu Üyeliği, TBMM Türkiye Macaristan ve Türkiye Kostarika Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Vekilliği, TBMM Türkiye Özbekistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, AK Parti Denizli İli Koordinatör Milletvekilliği, 2013 - 2014 AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı, 2013 - 2014 AK Parti Genel Merkez Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde 26. Dönem Manisa Milletvekili olarak yeniden TBMM’ye giren Selçuk Özdağ, 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilmiştir. Kongre sonrası yapılan ilk MKYK toplantısında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görevlendirilmiştir.
Halen bu görevine devam eden Selçuk Özdağ’ın yayınlanmış 5 adet kitabı ve çok sayıda makalesi mevcuttur.
Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursu Öğreticiliğinden emekli olan Huriye Özdağ ile evli olan Doç. Dr. Selçuk Özdağ, iki kız çocuğu babasıdır.

 

   

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.

Yazarın Diğer Yazıları

19.08.2022 - ERDOĞAN, ARINÇ’I İSTİFAYA DEĞİL MİTİNGE DAVET ETTİ 06.12.2018 - O KİBİR ABİDESİ DEĞİL VEFA ABİDESİ 19.11.2018 - AK PARTİ'NİN ADAYINI BİLİYORUM! 12.11.2018 - İŞTE O BAŞKANIN SİYASETTEKİ FARKI 10.10.2018 - BU BAŞKAN AYAKTA ALKIŞLANIR! 30.06.2018 - YEREL SEÇİMLERE 9 AY KALA 20.05.2018 - İFTAR SOFRALARINDA PROTOKOL OLUR MU? 07.05.2018 - MANİSA'DAKİ AK PARTİLİLERİN DİKKATİNE! 05.04.2018 - AK PARTİ MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI NASIL KAZANIR? 19.03.2018 - BAŞKAN MERSİNLİ İLE GEÇEN BİR GÜN 26.02.2018 - BÖYLE BAŞKANLARDA VAR! 06.12.2017 - ÜZÜM YEMENİN ADABI 03.12.2017 - TEK AYAKKABI 21.11.2017 - AĞABEY “NEME LAZIM BE SULTANIM” DEYİNCE!.. 12.11.2017 - KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KÂR KALMAZ! 02.11.2017 - Başkan Akyol ve Gördes'e yapılan dev yatırımlar 01.10.2017 - BİR VALİ DÜŞÜNÜN SIRADA BEKLEYEN! 24.07.2017 - Başkan Çerçi’de AKP’lilerden rahatsız 03.07.2017 - AK Parti'deki ByLöpçüler 03.07.2017 - AK Parti'deki ByLöpçüler 02.07.2017 - AK PARTİ'DEKİ BYLÖPÇÜLER 22.06.2017 - BAŞKAN ERGÜN İLE 1 SAAT 05 DAKİKA 13.06.2017 - AK PARTİLİ ÖZDAĞ "NE OLURSAN OL YİNE DE GEL" DEMİŞ OLMALI Kİ 15.05.2017 - HALKIN BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLMALI? 08.05.2017 - BAŞKAN MERSİNLİ ÇOK ŞANSLI 03.05.2017 - YARISI SANA YARISI BANA 30.04.2017 - ÜÇ ÖKÜZ 28.03.2017 - BAŞKAN ÇILDIRDI 17.03.2017 - BAŞKAN MERSİNLİ BAŞKANLIĞI YAPAR MI YAPAR ANCAAAK 06.01.2017 - MANİSA AK PARTİ’DE 2002 RUHU BAŞKAN MERSİNLİ İLE YENİDEN CANLANIYOR 30.12.2016 - BAŞKAN MERSİNLİ’YE AÇIK MEKTUP 25.12.2016 - AK PARTİ’DE KİM İL BAŞKANI OLMA(MA) LI? 03.12.2016 - LAFTAN ANLAYANA KUMAŞÇI, LAFTAN ANLAMAYANA KARPUZCU GİBİ! 23.10.2016 - İSLAMKÖYLÜ NURLU SÜLEYMAN 17.10.2016 - HASAN HOCA GİBİLERİN SAYISI ARTMALI!.. 10.06.2016 - ÖMER BAŞKAN GÖNÜLLER FETHETMEYE DEVAM EDİYOR 24.05.2016 - AKP’LİLERE "YILDIRIM" ÇARÇAPACAK 14.05.2016 - MANİSA’NIN ABİSİ BAKANLIĞI HAK EDİYOR 20.04.2016 - AK Partililer AKP’lilerden Rahatsız 01.04.2016 - VALİ BEY ZİYARETTE NET KONUŞTU 01.04.2016 - Vali bey ziyarette net konuştu: Daire müdürlerine karşı öyle bir talimatım olmadı olamaz da!.. 29.02.2016 - ÖMER AMCA 51 KEÇİSİNİ NEDEN VE KİMİN İÇİN ADAK YAPTI? 20.02.2016 - BAŞKAN ÇELİK İLE GEÇEN BİR CUMA GÜNÜ 18.02.2016 - NEDİR BU “AKP’Lİ” GEZİCİ SEVDASI 02.02.2016 - AK Parti'deki AKP’liler Korku İçinde!.. 25.01.2016 - DAYAK ATANA DAYAK ATMALI MI? 18.01.2016 - BU ÇEŞMEDEN SU İÇMEK BECERİKLİYE HELAL BECERİKSİZE HARAM 08.01.2016 - AİLEMİZİ KAYBETTİK 01.01.2016 - AK PARTİ İÇİNDEKİ AKP’LİLER 2 29.12.2015 - AK PARTİ’NİN İÇİNDEKİ AKP’LİLER 22.12.2015 - İYİ VE GÜZEL OLAN HER ŞEYDE HAYIR VARDIR 07.12.2015 - BİR BAŞKAN DÜŞÜNÜN!.. 10.11.2015 - EGE'NİN EFESİ MANİSA'NIN ABİSİ 02.11.2015 - Nerde Kalmıştık?
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir