ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER

BÖYLE BAŞKANLARDA VAR!

Geçtiğimiz günlerde Tanıtım ve Medyadan sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cemal Alat kardeşimle birlikte 2002 yılından beri tanıdığım Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ı makamında ziyaret ettik. Aslında bu ziyaret benim için çok ama çok gecikmiş bir ziyaretti.

Zira Manisa’da Son Nokta yayın hayatına 1 Kasım 2015 yılında merhaba demişti. Aradan geçen 27 ay içerisinde 27 kez Başkan Alhan’ın ziyaretine gitmeliydim. Gitmeliydim diyorum çünkü Başkan Alhan’ın benim gönlümde yeri çok büyük. Başkan Alhan, köprü olsa üzerinden geçilmemesi gereken bir kişiliğe, karaktere, mizaca ve güzel ahlaka sahip, halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğunu bilen bir başkan.

Tabi ki bizim ziyaret her ne kadar nezaket ziyareti de olsa gazeteci olmamız hasebiyle mesleğimiz icabı kendisi ile kısa da olsa bir söyleşi yapmayı, bu söyleşiden öne çıkanları da sizlerle paylaşmayı düşünerek Başkan Alhan’a yaptığı hizmetlerle ilgili sorular yönelttik.  

Başkan Alha, yaptığı hizmetleri önceki ve sonraki hali diye resimlemiş. Bize bu resimleri bir bir gösterirken bir yandan da anlatıyordu. Resimleri aşağıda görebilirsiniz. 

Gelin bundan sonrasını Başkan Alhan’dan dinleyelim;

Ahmetli’de Eşiniz ile birlikte oturabileceğiniz bir masalık yeşil alan yoktu. Sadece girişte bir park vardı. Onun dışında yer yoktu. Bir misafiriniz gelse kahveden başka götürecek yeriniz yoktu. Göreve geldiğimizde şehir içindeki yollar çok berbat durumdaydı. Her taraf çukur ve bu çukurlar da toprak malzeme ile dolgu yapılmıştı. Biz bütün yolları yaptık. Vatandaşlarımızı kışın çamurdan, yazın toz topraktan kurtardık. Bu hizmetimizi yaparken sadece şehir merkezi ile kalmadık en ücra yerlere kadar yaptık. Vatandaşlarımız Allah razı olsun diyerek bize hayır duasında bulundular.

BELDE BELEDİYESİNDEN GRAYDER KİRALADIK

Bir tane sağlam traktörümüz dahi yoktu. Öncelikle bir tane ekskavatör, bir tane greyder aldık. Belediyenin grayderi yok. Ve Grayderi de belde belediyesinden kiralıyoruz. Düşünebiliyor musunuz kos koca ilçe belediyesi, belde belediyesinden grayder kiralıyor ve hizmet vermeye çalışıyor. Göreve geldiğimiz 2009 yılında bu hizmetleri yaptıktan sonra 5’nci yılın sonun da bazıları ne yaptı ya diye söylemlerde bulunmaya başladı. Oysaki yaptıklarımız ortadaydı. Görmek isteyen görüyor, görmek istemeyenlerde Başkan ne hizmeti yaptı diyordu. Biz onları bu söylemlerini duymazdan geliyor, hizmetimize devam ediyorduk. Hizmetlerimizi yaparken tasarrufa da çok önem verdik.  Şu belediyenin içinde yaz mevsimin sıcağında klimaları dahi çalıştırmadık. Tasarruf yapmalıydık çünkü belediyenin her şeyi icralıktı.

AHMETLİ'DE İŞSİZ YOK VARSADA İŞ BEĞENMİYOR 

Göreve geldiğimizde şu Ahmetli’de iki kişinin sigortalı olarak çalıştığı yer yoktu.    Şuanda Ahmetli’de bin kişinin çalışabileceği özel sektör var. İşte bunlar bizim ilk göreve geldiğimizden sonra yaptığımız görüşmeler sonucunda oldu. Hatta geçen gün bir firma sahibi bize geldi ve dedi ki; “başkanım şuan 400 civarında işçi çalıştırıyorum, hedefim en az bin kişi ancak çalıştıracak eleman bulamıyorum” dedi. Ahmetli’de ben işsizim diyen varsa mutlaka iş beğenmiyordur. Şuanda Turgutlu’dan en az 100-150 tane kişi çalışıyor.  

Tüm bunları tek başına Ahmet Alhan yapmadı. Kaldı ki AK Parti olmasaydı Ahmet Alhan seçim kazanamazdı. Ahmet Alhan’ı çok sevselerdi Fazilet Partisindeyken de oy verirdi. Hizmet yaparken niyetiniz halis ise Allah size yardım ediyor. Niyetiniz halis olacak. Kafanızın ardında hesap yapmayacaksınız.

2004'TE AHMET ALHAN'SIZ SEÇİM KAYBEDİLMİŞTİ 

İşte tamda bu sırada araya girdim ve Başkanım tevazu örneği sergiliyorsunuz. Ben 2004 seçim öncesini de çok iyi biliyorum. Siz AK Parti Ahmetli İlçe Başklanıydınız. Burada bir anket yapıldı ve Ahmet Alhan’sız seçimin kaybedileceği görüldü. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “İlçe başkanları istifa edip, belediye başkanlığına aday olmayacak” diye aldığı bir ilke kararı vardı. Bu ilke kararı bir kereye mahsus olmak üzere sadece Ahmetli için uygulanmasın denildi. Ancak Sayın Erdoğan bunu kabul etmedi. Peki, sonuç ne oldu. Belediye Başkanlığını CHP’li Cemal Sözüer kazandı. 2009 ve 2014 yılında yapılan seçimlerde ise siz kazandınız.” 

Dedikten sonra Başkan Alhan, Nazmi bey aradan 13 yıl geçmesine rağmen o günleri unutmamışınız diyerek kaldığı yerden anlatmaya devam etti.

Belediye başkanı olmazdan önce müteahhitlik yapıyordum. Seçildiğim gün müteahhitliği bıraktım. Yanımda engelli bir kardeşimiz çalışıyordu. İşi bırakmama rağmen onun maaşını aksatmadan her ay ödedim. Belediyenin lojmanına taşınmadım. Mesai bitiğinde makam aracını belediyenin otoparkına çekerim. Evime kendi aracımla gider, sabah olduğunda da belediyeye kendi aracımla gelirim. Makam aracımı kendiişlerimde asla kullanmadım kullanmamda. Sabah namazını camide kıldıktan sonra esnaf ziyareti yapıyor, kahvelerdeki vatandaşlarımıza selam veriyor, onlarla kısa bir hasbihal ettikten sonra yürüyerek her sabah belediyeye geliyorum.

KİMSE KERAMETİ KENDİNDEN BİLMESİN 

Şuan da hak vaki olsa vefat etmiş olsam, Ahmetli halkı bir saat yada iki saat benim neden vefat ettiğimi, kalp krizi mi geçirdiğimi, normal bir vefat mı olduğunu konuşur. Cenazem mezara gidinceye kadar yerime kim geleceğini konuşur. Defnedildikten sonra da yerime kimin geleceği belli olur. Devletin işi hiç mi hiç aksamaz. Ben de dâhil olmak üzere hiç kimse kerameti kendinden bilmesin.

2014 Mart ayında yapılan seçimlerde yani ikinci dönem için şunu şunu yapacağım diye hiçbir vaadim olmadı. Belki de hiç vaatte bulunmayan bir belediye başkanıyım. Sadece aday olduğumuzu ve yaptıklarımızı anlattım.

9 YILDA 9 GÜN TATİL YAPMADIM

Şuan itibariyle 9 senedir belediye başkanıyım, ailem ve çocuklarımla beraber 9 gün tatil yapmadım. Sürekli halkın içindeyim. Nerde bir düğün varsa ne yapıp yapıp katılıyor, onların mutluluğuna ortak oluyorum. Aynı şekilde vefat eden bir vatandaşımız olması halinde cenaze namazına katılıyor, defin sırasında bulunarak yakınlarının acısına ortak oluyorum. Hastanede ve evde tedavi gören hastalarımızı ziyaret ederek, onlara Allah’tan acil şifalar diliyor, hayır dualarını alıyorum.

HİÇ KİMSEYE AK PARTİYİ KULLANDIRMAM 

Şimdi siz bir şey söyleyeceğim. Belki bu yanlış anlaşılabilir. Değişik yerlere çekilebilir. Nereye çekerlerse çeksinler. Benim için önemli olan adaletli olmaktır. AK Partili çalışanlara hep şunu diyorum. Ben burada AK Partiyi kullandırmam kardeşim. AK Partiyi kullanamazsın. Kendini AK Parti’ye taşıtma. Sen AK Partiyi taşı. Ben AK Partiliyim ama CHP’li daha kolay işte çalışıyor diyemezsin. Ben AK Partiliyim diyorsan diğerlerinden iki misli daha fazla çalışacaksın. Ben diğer belediye başkanları gibi değilim. Ben kendi işime saat 09.30 -10.00’dan önce gitmedim. Ancak belediyeye daha bir gün dahi geç gelmedim. Her gün saat 07.50’de belediyenin önünde oluyorum. Hasta olduğum günlerde bile belediyeye geldim. Bu görevi vebal almadan bitirmek istiyorum.

MASALARDA SİGARA DEĞİL ÜZÜM VAR  

Benim çocukların makam arabasına değil binmek, parmaklarını dahi dokundurmamışlardır. Benim çocuklarım buraya gelmezler. Göreve başladığımım ilk günü sigarayı yasakladım. Şu gördüğünüz masalarda paket paket sigaralar vardı. Şimdi bunların yerini üzüm aldı. Masalarda sigara değil üzüm görürsünüz. Burası lokanta değil diyerek belediye içinde yemeyi içmeyi de yasakladım.   Bu kuralı koyarken önce ben uygulamaya başladım. Ben daha burada bir gün dahi bırakın yemek yemeyi kahvaltı dahi yapmadım. Siz bu kurala uymazsanız, hiç kimse uymaz.

YEMEDİM YEDİRMEM DE 

Şu gördüğünüz kameraları dışarıdaki sekreterlik tarafından da izleniyor.  Ben kendime güveniyorum. Bugüne dek yanlış bir hareket yapmadım. Ben burada ihale pazarlığı yapmıyorum. Pislik işler içerisinde değilim. Ben yemedim, asla yedirmem de.

İSTİFA ETMEYE HAZIRIM 

Partimizin Genel Başkanı, Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan köşke çağırsa, ilk önce istifa dilekçemi yazarım köşke öyle giderim. Makamına çıktığımda Sayın Cumhurbaşkanım önce şu istifa zat-ı âlinize sunayım, nasıl istiyorsanız öyle değerlendiririn derim. Başkaları gibi 3-5 gün bekleyeceğim, hafta sonu istifa edeceğim demem.  

BAŞKAN ALHAN'IN AHMETLİYE NE YAPTI DİYENLERE CEVABI 

Ahmet Alhan, 9 yıldan beri belediye başkanlığı yapıyor. Bu süre içerisinde Ahmetli’ye ne yaptı diye soranlara aynen şunu söylüyorum. Bu soruyu nerde sorarsanız sorun. Nerde olursanız olun. Önce sağına, sonra soluna, sonra önüne daha sonra da arkana baktığında mutlaka bir hizmetin yapıldığını göreceksiniz. Baktığın bu yerlerde AK Partili bir belediyenin bir hizmeti yoksa eğer, gelin bana söyleyin ben o gün istifa edeceğim. Bazıları utanmadan sıkılmadan meydanda ne yaptı diye konuşuyor. Be adam, hiçbir şey görmesen bile bastığın yere bak yere. Zira orayı biz yaptık biz. 

OĞLUMUN ANNESİNE VERDİĞİ CEVAP 

Allah’a şükürler olsun yemedim yedirmedim. Biz böyle yaparken demek ki çocuklarımızda öyle yetişmiş. Bir gün Afyon’dan gelirken baklava aldım ve eve getirdim. Ertesi gün gördüm ki oğlum baklavayı yememiş.

Annesi, bunu baban kendi parası ile almıştır diyerek neden yemediğini sormuş.

Oğlumun verdiği cevap aynen şöyle olmuş.

Peki, anne babam bu baklavayı eve nasıl getirdi biliyor musun? Belediyenin aracı ile getirmedi mi? Diye sormuş.

Şimdi soruyorum size bundan daha iyi ve daha güzel servet mi var?

Evet Başkan Alhan gerçekten doğru söylüyor. Bundan daha iyi ve daha güzel servet olmaz.

Selam ve dua ile...

 

     

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.

Yazarın Diğer Yazıları

19.08.2022 - ERDOĞAN, ARINÇ’I İSTİFAYA DEĞİL MİTİNGE DAVET ETTİ 06.12.2018 - O KİBİR ABİDESİ DEĞİL VEFA ABİDESİ 19.11.2018 - AK PARTİ'NİN ADAYINI BİLİYORUM! 12.11.2018 - İŞTE O BAŞKANIN SİYASETTEKİ FARKI 10.10.2018 - BU BAŞKAN AYAKTA ALKIŞLANIR! 30.06.2018 - YEREL SEÇİMLERE 9 AY KALA 20.05.2018 - İFTAR SOFRALARINDA PROTOKOL OLUR MU? 07.05.2018 - MANİSA'DAKİ AK PARTİLİLERİN DİKKATİNE! 05.04.2018 - AK PARTİ MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI NASIL KAZANIR? 19.03.2018 - BAŞKAN MERSİNLİ İLE GEÇEN BİR GÜN 26.02.2018 - BÖYLE BAŞKANLARDA VAR! 06.12.2017 - ÜZÜM YEMENİN ADABI 03.12.2017 - TEK AYAKKABI 21.11.2017 - AĞABEY “NEME LAZIM BE SULTANIM” DEYİNCE!.. 12.11.2017 - KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KÂR KALMAZ! 02.11.2017 - Başkan Akyol ve Gördes'e yapılan dev yatırımlar 01.10.2017 - BİR VALİ DÜŞÜNÜN SIRADA BEKLEYEN! 24.07.2017 - Başkan Çerçi’de AKP’lilerden rahatsız 03.07.2017 - AK Parti'deki ByLöpçüler 03.07.2017 - AK Parti'deki ByLöpçüler 02.07.2017 - AK PARTİ'DEKİ BYLÖPÇÜLER 22.06.2017 - BAŞKAN ERGÜN İLE 1 SAAT 05 DAKİKA 13.06.2017 - AK PARTİLİ ÖZDAĞ "NE OLURSAN OL YİNE DE GEL" DEMİŞ OLMALI Kİ 15.05.2017 - HALKIN BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLMALI? 08.05.2017 - BAŞKAN MERSİNLİ ÇOK ŞANSLI 03.05.2017 - YARISI SANA YARISI BANA 30.04.2017 - ÜÇ ÖKÜZ 28.03.2017 - BAŞKAN ÇILDIRDI 17.03.2017 - BAŞKAN MERSİNLİ BAŞKANLIĞI YAPAR MI YAPAR ANCAAAK 06.01.2017 - MANİSA AK PARTİ’DE 2002 RUHU BAŞKAN MERSİNLİ İLE YENİDEN CANLANIYOR 30.12.2016 - BAŞKAN MERSİNLİ’YE AÇIK MEKTUP 25.12.2016 - AK PARTİ’DE KİM İL BAŞKANI OLMA(MA) LI? 03.12.2016 - LAFTAN ANLAYANA KUMAŞÇI, LAFTAN ANLAMAYANA KARPUZCU GİBİ! 23.10.2016 - İSLAMKÖYLÜ NURLU SÜLEYMAN 17.10.2016 - HASAN HOCA GİBİLERİN SAYISI ARTMALI!.. 10.06.2016 - ÖMER BAŞKAN GÖNÜLLER FETHETMEYE DEVAM EDİYOR 24.05.2016 - AKP’LİLERE "YILDIRIM" ÇARÇAPACAK 14.05.2016 - MANİSA’NIN ABİSİ BAKANLIĞI HAK EDİYOR 20.04.2016 - AK Partililer AKP’lilerden Rahatsız 01.04.2016 - VALİ BEY ZİYARETTE NET KONUŞTU 01.04.2016 - Vali bey ziyarette net konuştu: Daire müdürlerine karşı öyle bir talimatım olmadı olamaz da!.. 29.02.2016 - ÖMER AMCA 51 KEÇİSİNİ NEDEN VE KİMİN İÇİN ADAK YAPTI? 20.02.2016 - BAŞKAN ÇELİK İLE GEÇEN BİR CUMA GÜNÜ 18.02.2016 - NEDİR BU “AKP’Lİ” GEZİCİ SEVDASI 02.02.2016 - AK Parti'deki AKP’liler Korku İçinde!.. 25.01.2016 - DAYAK ATANA DAYAK ATMALI MI? 18.01.2016 - BU ÇEŞMEDEN SU İÇMEK BECERİKLİYE HELAL BECERİKSİZE HARAM 08.01.2016 - AİLEMİZİ KAYBETTİK 01.01.2016 - AK PARTİ İÇİNDEKİ AKP’LİLER 2 29.12.2015 - AK PARTİ’NİN İÇİNDEKİ AKP’LİLER 22.12.2015 - İYİ VE GÜZEL OLAN HER ŞEYDE HAYIR VARDIR 07.12.2015 - BİR BAŞKAN DÜŞÜNÜN!.. 10.11.2015 - EGE'NİN EFESİ MANİSA'NIN ABİSİ 02.11.2015 - Nerde Kalmıştık?
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir