ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

SİMURG’lu çocuklar kağıdın tarihsel gelişimine tanıklık ettiler

Uygulayarak, deneyerek, gezerek ve eğlenerek öğretme prensibiyle eğitimlerini sürdüren SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, öğrencilere farklı deneyimler yaşatarak öğrenmeye farklı bir anlayış getiriyor.

Eklenme:18.11.2018 / 13:16          Güncelleme:18.11.2018 / 13:16
Uyguladığı modern öğretim metotlarıyla öğrencilerin bilgiden çok kendini keşfetmesini sağlayan SİMURG, düzenlediği tematik gezileriyle hem sosyalleştiriyor hem de öğretiyor. Gençliğe duyduğu güveni her fırsatta dile getiren Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eğitimde ulusal marka haline gelen programı SİMURG, bünyesinde bulunan Silahtarağa Bilgi Evi öğrencilerine unutamayacağı öğretici bir gün yaşattı. Kağıthane’de bulunan “El Yapımı Kağıt Atölyesi”ne düzenlenen gezide Silahtarağa Bilgi Evi öğrencileri, kağıdın tarihsel gelişimine ve nasıl yapıldığına dair atölye çalışmalarına katılarak uygulamayı yerinde görme ve deneyimleme fırsatı buldu.
Sosyal bilgiler eğitmeni Sibel Konuk, “Yaptığımız gezide öğrencilere kağıt israfını önlemek ve geri dönüşüm konusunda bilinç uyandırmayı hedefledik. Çok verimli, çok öğretici bir gezi oldu” ifadelerini kullandı.

“Uygulayarak öğrenme çok verimli oluyor ”
Yapılan gezinin öğrenciler açısından çok değerli olduğunu belirten Silahtarağa Bilgi Evi sorumlusu Yunus Emre Çıvak, “Planladığımız tematik gezilerle öğrencilerimiz anlatılan bilgileri uygulayarak öğreniyor. Öğrenciler Osmanlı döneminden günümüze kadar kağıdın değişimini görerek uygulayarak öğrenmiş oldular” dedi.
Geziye katılan 7. sınıf öğrencisi Eyüp Ensar Çalışkan ve Sefer Can Emre, gezide çok eğlendiklerini, kağıdın geri dönüşüme atılan ürünlerden yapıldıklarını daha önce bilmediklerini, evde de kağıt yapmayı deneyeceklerini söylediler.
Atölye sonrasında Sadabat sandal turlarına katılan öğrenciler, günün yorgunluğunu atarak eğlenceli dakikalar geçirdi.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45