ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

Çankaya’da istihdam atılımı

Çankaya Belediyesi ve Ankara Giyim Sanayicileri Derneğinin (AGSD) imzaladığı protokolle hayata geçirilen istihdam garantili düz dikiş kursunda kursiyerler öğrenmeye devam ediyor.

Eklenme:22.06.2018 / 14:06          Güncelleme:22.06.2018 / 14:06
Çankaya Belediyesinin istihdam odaklı projelerinden biri olan Ankara Giyim Sanayicileri Derneği ile ortaklaşa düzenlenen istihdam garantili düz dikiş kursunda kursiyerler öğrenmeye devam ediyor. Eğitime katılanlar ve sınavda başarılı olanlara istihdam garantisi verilirken, kurslarda üretilen giyim ürünleri tüketicilere ulaştıracak. 100. Yıl İş ve İstihdam Atölyesi’nde Çankaya Halk Eğitim Merkezi’nden uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarda ilk etapta 15 kişilik grup eğitim alıyor. Bir yıl içerisinde 400 kişiye verilmesi planlanan eğitimler üç ay sürüyor. Kursiyerler eğitim sonrasında dönem boyunca ürettikleri giysileri açacakları sergide halkla buluşturacak.
Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Birimi tarafından projenin yürütüldüğünü dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, İş ve İstihdam Merkezi aracılığıyla şu ana kadar 450 kişiye doğrudan iş imkanı sağladığını ve bu işbirliği ile de birçok insanın istihdam edileceğini umduğunu belirtti.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45