ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

Milletvekili Çanak: “TYÇP kapsamında 1800 kişi istihdam edilecek”

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu’da toplam 1800 kişinin ‘Toplum Yararına Çalışma Programları’ (TYÇP) kapsamında istihdam edileceğinin müjdesini verdi.

Eklenme:16.04.2018 / 17:27          Güncelleme:16.04.2018 / 17:27
Milletvekili Oktay Çanak, bugüne kadar çok sayıda kişinin iş sahibi olduğunu Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında istihdama yönelik çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Milletvekili Oktay Çanak konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İŞKUR Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Ordu için başta belediyelerde ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında 14 Mayıs’ta işbaşı yapmak bin 800 kişinin işe alınacağını paylaştı. Bin 800 kişilik yeni grup için programa katılım şartları ilgili yönetmelik ve genelgeye göre uygun olanların müracaat yapabileceklerini söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, başvuruların 24-28 Nisan tarihleri arasında Ordu İŞKUR İl Müdürlüğünden, Ünye ve Fatsa İlçe Müdürlüklerinden, belediyelerdeki irtibat bürolarından veya internetten yapılabileceğini belirtti.
Milletvekili Çanak açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “İşsiz olan hemşehrilerimiz mutlaka müracaatlarını yapsın ve bu güzel fırsatı değerlendirsin. AK Parti döneminde işsizlik oranlarını düşürmek için çok yoğun bir mücadele verdik vermeye de devam ediyoruz. İşsizlikle mücadele, hükümetimizin şu anki temel önceliğidir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan istihdam seferberliğiyle birlikte ilerleyen dönemlerde inşallah iş arayan daha çok kardeşimizi iş imkânlarıyla kavuşturmaya devam edeceğiz. İşsize iş, aşsıza aş sağlamak hükümetimizin temel görev ve sorumluluğudur. Biz, onlar için bu görevlerdeyiz ve onların her daim hizmetindeyiz. İş imkânına kavuşacak tüm hemşehrilerime ve ilimize hayırlı olsun.”

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45