ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

24 yıllık başkan güven tazeledi

Manisa 22. Bölge S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin olağan genel kurulunda, 24 yıldan bu yana başkanlık görevini yürüten Recep Çınar yeniden başkanlığa seçildi.

Eklenme:10.03.2018 / 15:44          Güncelleme:10.03.2018 / 16:23

Büyük Saruhan Otel’de gerçekleştirilen olağan genel kurula, mevcut başkan Recep Çınar’ın tek listesiyle gidildi. Genel kurulun divan başkanlığını Manisa Seyyar Tuhafiye ve Manifaturacılar Odası Başkanı Mesut Dalkara yaptı. Yönetim kurulu faaliyetlerinin ibrasını kabul eden üyelere teşekkür eden Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Recep Çınar, “21 Ocak’ta Manisa merkezde başlayan kooperatif genel kurullarımızı 4 Mart’ta Akhisar’da bitirdik. Bölgemize bağlı 21 tane Esnaf Kefalet Kooperatifin bir tanesi rakipli olmak üzere seçimli genel kurulları yapıldı. Kooperatifçilik tarihinde ilk defa tüm kooperatiflerin seçim yaptığı bir yıl oldu. Bunun nedeni de geçtiğimiz yıl yapılan bir kanun değişikliğiyle kooperatif birlikleri ve bölge birliklerimiz 3 yılda bir genel kurullarını yapacaklar. Hepimize hayırlı olsun diyorum” dedi.
2017 yılını yüzde 16’lık bir artışla 760 milyon TL finansmanla kapattıklarını ifade eden Başkan Çınar, “Yüzde 13, yüzde 14’lük bir enflasyonu göz önüne alırsak, enflasyonu bir miktar aştığımız görüyoruz. Finansman ihtiyacını karşılayabildiğimiz ölçüde biz başarılıyız. 2017 yılında zaman zaman sıkıntılar çektik. 2017 yılında 760 milyon TL olarak gerçekleşen kredi oranı bugün itibariyle 822 milyon TL’ye ulaşmıştır. Yani 62 milyon TL’yi 2 ayda üzerine ilave etmişiz. Bu müthiş bir rakam. TESKOMB’da yaptığımız girişimler sonucunda bölgemizin bunu hak etmediğini daha fazla krediye ihtiyacı olduğunu söyledik. Finansman ihtiyacını artırmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Mehmetçik’e destek olmak için Hatay’a gidilecek
Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçik’e destek olmak amacıyla TESKOMB öncülüğünde Hatay’a gideceklerini ifade eden Başkan Çınar, “TESKOMB’un bir genelgesi var. Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de bir harekat düzenlemektedir. Yaklaşık 2 aya varan bir süredir orada sınır güvenliğimizi tehdit eden unsurlara karşı, onları bertaraf etmek için bu harekat düzenlenmekte. Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun. Savaştığımız kesim sadece teröristler değil, Avrupa, Amerika, İsrail olmak üzere yedi düvele karşı savaşıyoruz. Bunun için bunu çok önemsiyoruz. TESKOMB bunun gereğini düşünmüş. Allah nasip ederse 14 Mart Çarşamba günü Hatay’da olacak şekilde bir program gerçekleştireceğiz. Pazartesi gününden itibaren arkadaşlarımız gerekli girişimleri yapacaklar. Her kooperatiften en az 2 kişi olmak üzere buradan bir otobüsle Hatay istikametine Salı günü hareket edeceğiz. Bu birlik ve beraberlik zamanıdır. Oraya sadece gitmekle kalmayacağız, maddi desteği de vereceğiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu manevi bir destektir” dedi.
Recep Çınar başkanlığındaki Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nde 3 yıl boyunca görev yapacak yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: “H. Gündüz Karaoğlan, Halil Aşık, Ali Ayan, V. Fahri Bilgiç, Ahmet Aktaş, Hasan Genli, Nail Aydeniz ve Ruhi Çoban yer aldı. Yedek üyeler ise, Mehmet Üzen, Şeref Bilek, İbrahim Ertürk, Süleyman Kalbur, Ersen Tepeci, Halil Yıldırım, Muammer Topcan, Adem Tosun ve Hasan Ceylan”
 

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45