ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

Siverek’te 45 yıllık kan davası Milletvekili Gülpınar’ın girişimiyle son buldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaklaşık yarım asırdır kan davalı olan iki akraba aile, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimleriyle son buldu.

Eklenme:25.02.2018 / 10:42          Güncelleme:25.02.2018 / 10:42
45 sene öncesine dayanan bir husumet sonucu Kejan aşiretine mensup Aslanalp ve Çelik aileleri arasında başlayan kan davasını bitirmek üzere ilçeye gelen Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, iki ailenin önde gelenlerini bir araya getirerek yarım asra yakın süren kan davasını sona erdirdi. Kan davasını sona erdiren aileler, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın katılımıyla, ilçe merkezindeki bir düğün salonunda bir araya geldi. Husumetli ailelere mensup kişiler tekbirler eşliğinde el sıkışarak barıştı ve hep beraber barış yemeği yedi. Hayırlı bir işe hep birlikte vesile olduklarını belirten Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, şunları kaydetti:
“Her iki aile arasında tabii çok uzun yıllar öncesinde yaşanmış bir olaydı bu, Allah bu tür acıları, bu tür olayları bir daha yaşatmasın. Özelikle böyle akraba aileler arasında olan bu olaylar çok daha zor oluyor. Ama şimdi bazı sebeplerden dolayı yarım kalmış bir işi, şimdi hep birlikte tamamına erdireceğiz. Allah bu barışta emeği geçen herkesin hayrını kabul etsin. Özelikle Kejan aşiretinin önde gelen isimlerinden ve muhtarımız Mahmut Atilla beye de teşekkür ediyorum, gerçekten onun da emekleri bu barışta çoktur. Allah hepinizden razı olsun” dedi.
Barış yemeğinde AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, yönetimi ile her iki aileye mensup çok sayıda kişi hazır bulundu.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45