ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

Kırşehir’de okur-yazarlık seferberliği toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ’okur-yazarlık seferberliği’ kapsamında Kırşehir’de Vali Necati Şentürk başkanlığında toplantı düzenlendi.

Eklenme:20.02.2018 / 14:16          Güncelleme:20.02.2018 / 14:16
Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci ve İl Seferberlik Yürütme Kurulu üyeleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Vali Necati Şentürk, ülkemizin önemli sorunlarından bir tanesi olan okuma-yazma sorununun giderilmesi için seferberlik başlatıldığını söyledi.
Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Kırşehir’de okuma-yazma bilmeyenler için kurslar açıldığını belirten Vali Necati Şentürk, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde, ülkemizde eğitime verilen önemin bir ifadesi olarak okuma-yazma seferberliği başlatılmıştır.
Okuma-yazma, hayat boyunca öğrenmenin temelini oluşturmaktadır. TÜİK verilerine göre Kırşehir’de 2017 yılında okuma-yazma bilmeyenlerin sayısı 7 bin 941’dir. Bu kişilerin büyük çoğunluğu yetişkinlerden oluşuyor.
Okuryazarlık Seferberliği kapsamında, Kırşehir’de okuma-yazma bilmeyenler için Halk Eğitim Merkezinde, 11 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edece kurslar açıldı. Bu konuda köy ve mahalle muhtarları da bölgelerindeki okuma yazma bilmeyenleri tespit etmelidir” dedi.
Toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in konu ile ilgili bilgiler vermesinin ardından yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi.
Kırşehir’de okuma-yazma bilmeyenlerin oranı 7 bin 941 kişi iken 6 bin 293 kişi ise 65 yaş ve üstü olarak açıklandı. Şehir genelinde ise bin 209 kişinin de okuma-yazma bilip bilmediği yetkili kamu kurumları tarafından bilinmiyor.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45