ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

FETÖ’cü holding ortağının eşyaları gümrükten kaçamadı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Kocaeli’de limanda FETÖ/PDY’nin finans kaynaklarından olan Kaynak Holding’in firari ortaklarından Ahmet Nurettin Uğur’un örgütle bağlantılı çok sayıda eşyasını ele geçirdi.

Eklenme:20.02.2018 / 14:12          Güncelleme:20.02.2018 / 14:12
Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce limanda bulunan konteynerlerde yapılan değerlendirme sonucunda, göndericisi ve alıcısı E.E. isimli şahıs olan ve ABD’ye gidecek zati eşya taşıdığı beyan edilen konteyner, riskli bulunarak aranmasına karar verildi.
Muhafaza memurları ile Derince Gümrük Müdürlüğü personelinden oluşturulan heyet tarafından yapılan aramada konteynerde Ahmet Nurettin Uğur adına Bank Asya’ya ait çok sayıda kart ve hesap cüzdanı, çek defteri, banka ödemelerini gösterir dekontlar, tahsilat listeleri, 1 adet B00644478 seri numaralı 1 Amerikan doları, çok sayıda laptop, dvd, cd, hafıza kartı, cep telefonu, telefon defteri ve pasaport ele geçirildi.
Başlatılan araştırma kapsamında konteynerde eşyaları, Bank Asya’ya ait kartları ve ödeme bilgileri bulunan Ahmet Nurettin Uğur isimli şahsın FETÖ/PYD’nin finans kaynaklarından olan Kaynak Holding’in firari ortaklarından olduğu tespit edildi.
Olay hakkında bilgilendirilen Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat gereğince tespit edilen 62 kalem suç unsuru eşya muhafaza altına alındı. Soruşturma işlemleri Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülüyor.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45