ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

Soğuksu Milli Parkı’na Atatürk büstü

Kızılcahamam Belediyesi tarafından Soğuksu Milli Parkı içerisindeki Atatürk Çamı mevkiine Atatürk büstü ve tanıtım panosu yerleştirildi.

Eklenme:19.02.2018 / 23:50          Güncelleme:19.02.2018 / 23:50
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Temmuz 1934 tarihinde bir gece konakladığı yer olan Soğuksu Milli Parkı’ndaki Atatürk Çamı mevkiine Atatürk büstü ve tanıtım panosu yerleştirildi. Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhitin Güney’in talimatları ile Kızılcahamam Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yaptırılan tanıtım büstünde “Atatürk, 16 Temmuz 1934 tarihinde İstanbul’a yapacağı gezi için yola çıktığında Kızılcahamam’ı ziyaret etmiş ve Soğuksu Milli Parkı içerisindeki Büyük Soğuksu mevkiinde bulunan ve şu anda ‘Atatürk Çamı’ dediğimiz yere gelerek buraya kurulan çadırlarda bir gece konaklamıştır. ‘Kızılcahamamlılar! Bu su altın gibi’ demesiyle bu suya ‘Altınsu’ ismi verilmiştir. Atatürk ‘Bu cennet yurt köşesinde mutlusunuz’ diyerek Kızılcahamam’ın ve bu parkın çok güzel bir yer olduğunun altını çizmiş ve 17 Temmuz’da buradan ayrılmıştır. Atatürk’ün 16 Temmuz 1934 tarihinde konakladığı bu yer gezilmekte ve bu tarihte anma törenleri yapılmaktadır” yazısı yer aldı.
Belediye Başkanı Güney, Atatürk Çamı mevkiinin çok büyük önemi olduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Kızılcahamam’ı ziyaretinin anısının yaşatıldığı bu bölgeye önemine yakışır bir şekilde çalışma yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Güney, ayrıca bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle andığını söyledi.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45