ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

Muzaffer nine el emeği göz nuruyla geçiniyor

Edirne’de 75 yaşındaki Muzaffer nine, yaşına rağmen el emeği göz nuru ürünlerini evinin önünde satarak geçimini sağlıyor. Hasta kızına bakmak için gün boyu sokakta hem el işi hem de satış yapan Muzaffer Duman, zorlu yaşam mücadelesi veriyor.

Eklenme:23.11.2017 / 15:35          Güncelleme:23.11.2017 / 15:35
Muzaffer Duman, Eski İstanbul Caddesi’nde evinin penceresinin önünde yaptığı el işlerini satarak ev ekonomisine büyük katkıda bulunuyor. Komşularının verdiği ipliklerle ürünler ortaya çıkaran Muzaffer Duman, ‘iş bulamıyorum’ diyenlere de ders veriyor.

"Gücüm yok iplik almaya"
Duman, yaşın para kazanmada sorun olmadığını belirterek, "Çetik, çorap, yelek, duş lifi, şal, eldiven, tarhana, kuskus satıyorum. Hepsini kendim örüyorum. Gözlük kullanmadan örüyorum. Gözlerim çok sağlıklı. Rahatsız kızım var, ona bakıyorum. Her gün sergimi açmaya çalışıyorum. Çok soğuk ve yağışlı havalarda sergimi açmıyorum. Evimin penceresinin önünde satış yapıyorum. İnsanların el emeği göz nuru işlere talebi var. Eşimden emekli maaşı kaldı ama kredi borcumuz olduğu için emekli maaşım kesiliyor. 5 yıldır ördüğüm el işi ürünleri satıyorum. Eskiden pazara çıkıyordum ama sağlık sorunlarım yüzünden pazara çıkamıyorum. Şeker hastasıyım, iğne vuruluyorum. Komşuların verdiği ipliklerle örgülerimi örüyorum. Kendim iplik alamıyorum. Fiyatları yüksek, gücüm yok iplik almaya" dedi.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45