ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

ABB Meclisinde “Atatürk” damgası

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisinde konuşan Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunarak, “İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETÖ’lere maalesef ki esir olacağız” dedi. Can’ın sözleri CHP Grubu tarafından uzun süre alkışlandı.

Eklenme:20.11.2017 / 23:13          Güncelleme:20.11.2017 / 23:13
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Çamlıdere Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesini görüşmek üzere toplandı. Oybirliğiyle kabul edilen bütçe görüşmelerinin ardından kürsüyle gelen Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Yücel Can’ın Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunarak söyledikleri, salondan büyük alkış aldı.

“Hiç olmazsa bundan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözlerini kulak arkası yapmayalım”
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar önceki söylemlerinde anlatmak istediklerinin uygulanması halinde bugün “FETÖ” yapılanmasının vücut bulamayacağını aktaran Can, “Hiç olmazsa bundan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün bu veciz sözlerini kulak arkası yapmayalım” şeklinde konuştu.

“İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETÖ’lere maalesef ki esir olacağız”
İlimden uzaklaşarak mürşidin peşinden gidilmesi halinde yeni FETÖ’lere meydan verileceğini aktaran Can, “Bakın Türkiye’de bugün bir FETÖ kaosu yaşanıyor. Yaşanmalı mıydı, hayır. Çünkü bizim o kadar ünlü güzel değerlerimiz var ki; Mustafa Kemal Atatürk’ün söyledikleri nutuklarındaki o güzel veciz sözlerden bir tanesi diyor ki; her zaman için ilim irfan mürşit hiçbir zaman için ilimin arkasında yer almayacaktır. İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETÖ’lere maalesef ki esir olacağız. Hiçbir zaman için tekkeleri kapattığında ‘Şıhlara, şeyhlere, dervişlere yüz tutmayın’ dediğinde eğer bu doğrultuda gitmiş olsaydık, bugün bir FETÖ tehlikesi bu ülkede yok olurdu” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45