ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

Gıda Tarım ve Hayvanlık Bakanlığı’ndan Sungurlulu çiftçiye teşekkür belgesi

Milli tarım projesi kapsamında düzenlenen ’2. Yerel Tohum Buluşması’ kapsamında meşhur on dilim kavunu ile etkinliğe katılan Sungurlulu çiftçiye, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi gönderildi.

Eklenme:14.09.2017 / 11:36          Güncelleme:14.09.2017 / 11:36
Organizasyonda TAGEM ve tohum gen bankaları birer stantta yer aldı. Bu stantlarda tohum gen bankalarının işleyişi, yerel çeşitlerin korunmasında ki önemi ve rolü hakkında bilgi verildi. Diğer stantlarda da bir çok yerel çeşide ait tohum ve bitki örneği sergilendi.
Sungurlu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Kavşut Köyü’nden kavun üreticisi Onur Sobacı’nın on dilim kavunu stantta sergilendi. Sobacı’ya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi gönderildi. İlçe Tarım Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Sobacı’nın belgesini Sungurlu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hicabi Berişbek takdim etti.
Berişbek Sobacı’ya teşekkür ederek tüm çiftçilere bereketli ürün, bol kazanç temennisinde bulundu. Berişbek ayrıca geçen hafta meydana gelen dolu yağışı nedeniyle zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
4 bin 500 araziyle Sungurlu’nun örnek çiftçilerinden olan Onur Sobacı ise yaptığı açıklamada, "Çalışmış olduğumuz alanlarda sürekli kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmaların sonucunu ise başarılı bir şekilde alıyoruz. Öncelikle çalışmalarımızda bizden yardımını esirgemeyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hicabi Berişbek ve personeline, ayrıca bu belge ile bizi gururlandıran Sayın Bakanıma da teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa