ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL İLÇELER
SON DAKİKA :

Manisa’da 8 bin 352 engelliye ayda 11 milyon TL bakım ücreti

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Manisa İl Müdürü Murat Konan, Manisa’da her ay 8 bin 352 engelliye 10 milyon 934 bin 768,28 TL evde bakım ücreti ödediklerini açıkladı.

Eklenme:28.05.2019 / 14:48          Güncelleme:28.05.2019 / 17:36

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Manisa İl Müdürü Murat Konan, kurumun gerçekleştirdiği faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Manisa’da öncelikle koruyucu ve önleyici hizmetlere yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu kapsamda aileyi güçlendirme çalışmalarına ağırlık verdiklerine dikkat çeken Konan, ilçeler dahil olmak üzere 8 bin 352 engelliye evde bakım ücreti bağlandığını söyledi.
Engelli vatandaşların önündeki engellerin kaldırılması noktasında, engelli vatandaşların kendilerinin ve ailelerinin yaşam kalitesini yükseltme anlamında çalışmalarının aralıksız sürdüğünü dile getiren Konan, “8 bin 352 engelli vatandaşımıza ayda bin 305 lira 97 kuruş ödeme yapıyoruz. Toplamda ise her ay 10 milyon 934 bin 768,28 TL evde bakım ücreti ödüyoruz. Bize başvuru yapan kişilerin öncelikli olarak ailelerinin yanında kalmasına dikkat ediyoruz. Bu mümkün olmadığı taktirde yani çocukları, yaslıları ya da engellileri ihmal ya da istismar olmadığı sürece biz koruma ya da bakim altına almıyoruz. Kurum olarak engelli vatandaşlarımıza yardımlarımızı sürdürerek, engelli vatandaşlarımızın için elimizden geldiğini yapacağız” diye konuştu.
 

Etiketler :
Copyright © 2015 manisadasonnokta.com İHA abonesidir.
www.manisadasonnokta.com
info@manisadasonnokta.com
Rss Mobile @ManisaSonNokta /manisadasonnokta

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star

Yerel Gazeteler

Denge Günebakış Manşet Haber Yeni Manisa

Haberler

Şehzadeler Yunusemre Spor Manşet Ekonomi Siyaset Asayiş Magazin Haber Genel Manisaspor

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam Menü

Son Nokta

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45